BoekStartdag 2025

Zaterdag 24 mei is het weer tijd voor de landelijke BoekStartdag. Er is van alles te beleven: voorlezen, muziek, dans, spel en knutselactiviteiten. Alles draait om samen plezier maken én ontdekken hoe fijn het is om met boekjes en taal bezig te zijn. Het thema van deze editie is water, dat komt op allerlei speelse manieren terug in het programma.
Kies het moment dat bij jullie past
De ochtend is opgedeeld in twee rondes met hetzelfde programma. Zo kun je zelf kiezen welk tijdstip het beste past, bijvoorbeeld vóór of na een slaapje.
Ronde 1
- 10:30 - 11:00 uur: Luister en dans mee (vanaf 1,5 jaar).
- 11:00 - 11:30 uur: Een muzikale BoekStart (vanaf 6 maanden).
Ronde 2
- 11:30 - 12:00 uur: Luister en dans mee (vanaf 1,5 jaar).
- 12:00 - 12:30 uur: Een muzikale BoekStart (vanaf 6 maanden).
Tijdens het voorlezen wordt een kort verhaal voorgelezen door een voorleesvrijwilliger. Daarna is er ruimte om lekker te dansen met Yvonne Schellekens van DanceWorks. Bij de muzikale BoekStart van Yvette Werner draait het om samen zingen en muziek ontdekken.
Aanmelden is verplicht. Je meldt je aan per workshop, dus kies per kind de activiteit en het tijdstip die het beste passen.
Doorlopend van alles te doen
Tussen 10:30 en 12:30 uur is er nog veel meer te doen, op je eigen tempo en zonder aanmelding.
Zo loopt De Kleine Zeemeermin vrolijk rond door de Bibliotheek. Ze danst mee, deelt uit en poseert graag voor een foto. Aan de knutseltafel kunnen kinderen een berenmasker versieren en bij de silhouettenquiz worden schaduwen van boekfiguren gezocht en herkend. Een leuke speurtocht die vanaf 9 mei al in de Bibliotheek te doen is.
Ook Speel-o-theek MamaMia is aanwezig met speelgoed en informatie over spelontwikkeling. En voor wie graag de zintuigen ontdekt, ligt er een blotevoetenpad klaar om te voelen, stappen en ervaren.
Voor wie is de BoekStartdag?
Voor kinderen van 0 tot 4 jaar en hun (groot)ouders of begeleiders. Aan het einde van de ochtend krijgt ieder kind een leuke groeimeter en een spaarkaart mee naar huis.
